Naujienos

Aktyvi vasara – būtina atostogų sąlyga

Birželio 29 dieną gyventojų bendruomenė „Upytės žemė“, dalyvaujanti Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės finansuotame projekte „Sveiki = laimingi“, organizavo išvyką į Anykščius.
Šurmulingą jaunimo kompaniją labiausiai traukė aktyvios veiklos, todėl Dainuvos Nuotykių Slėnyje kiekvienas galėjo pasirinkti skirtingo sudėtingumo trasas, įrengtas medžiuose. Išmokę taisyklingai naudotis alpinizmo įranga, išbandę savo jėgas mokomojoje atkarpoje, kiekvienas susirado trasą pagal savo amžių ir fizinį pasirengimą. Daugeliui malonumą suteikė 300 metrų „Skrydis per Šventąją“.
Pasigėrėję gamtos, mitologijos ir istorijos paminklu, antruoju pagal dydį rieduliu Lietuvoje – Puntuko akmeniu, prisiminę Lituanicos lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno žygdarbį, perskaitę iškaltus jų testamento žodžius, keliautojai pasuko link Anykščių šilelio, kuriame įrengtas medžių lajų takas. Pamažu pakilę iki tako pabaigoje pastatytos apžvalgos aikštelės, gėrėjomis žaliuojančiais medžiais ir vingiuojančia Šventąja.
Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia – aukščiausia Lietuvoje. Įveikę 186 laiptelius ir užkopę į apžvalgos bokštą po trimis bažnyčios varpais, iš paukščio skrydžio matėme miestą ir artimiausias apylinkes. Paminklas lietuvių literatūros klasikui Jonui Biliūnui, „Laimės žiburiu“ vadinamas – paskutinė aplankyta vieta Anykščiuose.
Gerai praleidę dieną išsiskyrėme žinodami, kad vasaros malonumai dar tik prasideda…

Jurgita Zalatorienė