Amatų diena

Kovo 3 dieną Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriuje vyko amatų diena. Jos metu vaikai susipažino su vienu iš seniausių, tradiciniu lietuvių liaudies neaustinės tekstilės šlapiuoju vilnos vėlimo amatu.
Mažieji, grožėdamiesi spalvomis, kedeno, maišė minkštutėlį vilnos pluoštą. Miklios rankelės, vis suvilgomos šiltu vandeniu, kantriai glostė, trynė, vyniojo muilo gabalėlį. Rezultatas visus maloniai nustebino – ikimokyklinukams puikiai pavyko mažus muilo gabalėlius – kempines papuošti gražiausiais ornamentais.
Užsiėmimo metu vaikai apžiūrėjo auklėtojų pagamintas veltinio šlepetes, žaislus, karolius, šalikus, išbandė vilnos karštuvėles ir verpimo ratelį. Kupini įspūdžių išsiskirstėme po grupes. Nusprendėm, kad veltiniu papuošti muilo gabalėliai – kempinės – bus dovana Mamytėms.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Irma Sutkienė