Naujienos

Antano Belazaro 105-ųjų gimimo metinių minėjimas

Posted

Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos bendruomenė mini kompozitoriaus, pedagogo, choro dirigento Antano Belazaro, kurio vardu pavadinta mokykla, 105-ąsias gimimo metines.

Nuo gruodžio mėnesio pradžios integruotų dailės, muzikos, literatūros, istorijos pamokų metu mokiniai prisiminė kraštiečio Antano Belazaro kūrybą ir gyvenimą. Antros klasės mokinės Margaritos švelniu balsu atliekama kompozitoriaus daina „Mano dienos“ džiugino klausančiųjų širdis renginių metu. Antano Belazaro laisvalaikiu piešti artimų apylinkių vaizdai, sodybos, bažnyčios įkvėpė mokinius pabandyti patiems lieti akvarelę – taip gimė spalvinga darbų paroda.

Gruodžio 6 dieną į kompozitoriaus piešinių parodos atidarymą Upytės tradicinių amatų centre susirinko mokyklos mokiniai, mokytojai, bendruomenės nariai ir visi, kuriems įdomi Antano Belazaro kūryba, kurie pažinojo arba girdėjo apie šį meniškos sielos, savo darbui atsidavusį žmogų. Po Alberto Petrausko filmuoto mokyklos pristatymo klausėmės viešnios – kompozitoriaus dukros, muzikės ir pedagogės Danguolės Belazaraitės, kuri rūpinasi tėvo kūrybiniu palikimu. Prisiminimais pasidalino Antano Belazaro mokinė Liudmila Ratkienė, šiuo metu dirbanti Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijoje mokytoja. Ji atvyko jau su savo mokiniais: muzikinius kūrinius atliko akordeonistas Domas Jurevičius ir smuikininkė Eva Baltrūnaitė, solistas Ovidijus Astrauskas padainavo operetės „Auksinės marios“ ariją „Mėlynasis Nemunėli“.

Kūryba, išlaikiusi laiko išbandymus, suskambo Upytėje ir, paskleidusi dvasinę šilumą, kvietė pajusti meilę savo kraštui taip, kaip ją išgyveno kompozitorius, pedagogas, choro dirigentas Antanas Belazaras.

 

Direktorė Jurgita Zalatorienė