Naujienos

Aštuntos klasės mokinių veiklos įvertinimas

Panevėžio r. Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos mokiniai išgirdę apie Europos Komisijos skelbiamą Judumo savaitę, kviečiančią rinktis neteršiančias transporto priemones,   apsidžiaugė, juk jie tokioje akcijoje dalyvauja kasdien! Mokiniai neabejingi klimato kaitai ir taršai, dauguma į mokyklą ateina pėsčiomis, toliau gyvenantys atvyksta gamtai draugiškomis transporto priemonėmis – paspirtukais, riedučiais, dviračiais, riedlentėmis, maršrutiniu transportu.

Rugsėjo 16-ąją, pirmąją Judumo savaitės dieną, nuo ankstyvo ryto mokiniai filmavo draugus, į mokyklą atvykstančius gamtą puoselėjančiomis transporto priemonėmis, o mokytojus, atvykusius automobiliais, mokė, jog reikia keisti šį įprotį ir į darbą vykti autobusu, ar bent kooperuotis su kaimynais, draugais ir važiuoti viena transporto priemone. Mokiniai sukūrė filmuką skirtą Judumo savaitei ir kvietė visus prisijungti prie šios iniciatyvos. Švari ir sveika aplinka, neužteršta gamta yra didžiausias žmonijos turtas, tai būtina sąlyga žmonijos išlikimui ir egzistavimui. Nuo to kaip mes saugome gamtą, naudojamės jos teikiamomis gėrybėmis, puoselėjame ir tausojame aplinką, priklauso mūsų visų ateitis. 

Akcija baigėsi, į mokyklą ir toliau keliavome draugiškomis aplinkai transporto priemonėmis, vėliau visus uždarė karantinas, tačiau labai nustebome, kai gruodžio pabaigoje, prieš pat Kalėdas mokinius pasiekė Lietuvos Respublikos Prezidento Kanceliarijos laiškas su Valstybės pažinimo centro padėka „Panevėžio rajono Upytės Antano Beazaro pagrindinės mokyklos 8 klasei už aktyvų ir išradingą dalyvavimą Judumo iššūkyje bei gamtos saugojimą judant netaršiomis transporto priemonėmis“. Raštą pasirašė Lietuvos Respublikos prezidento kanceliarijos Valstybės pažinimo centro vedėja Gailė Ambrazienė. 

                    Aštuntos klasės vadovė Odeta Baltramiejūnienė