Naujienos

Ateities svajonė – rūpintis gyvūnais

Panevėžio r. Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos 5-8 kl. mokiniai aktyviai dalyvauja Šviečiamosios gyvulininkystės programoje „Gyvulininkystė ir aš“. Mokiniai dalinasi savo žiniomis apie jų pačių, senelių ar kaimynų ūkiuose auginamus naminius gyvūnus.

Šį kartą 6 klasės mokinė Odeta Žitkevičiūtė mokyklos draugams pristatė savo auginamus žirgus ir Ožkytę Cibą, kuri greitu metu turėtų susilaukti ožiukų. Niekada nenuilstanti, energinga ir visur suspėjanti mergaitė augina tris žirgus, kuriais pati rūpinasi ir net prajodinėja, o laisvu laiku mėgsta aplankyti ir paglostyti kaimynų auginamus veršelius ir pakalbinti vištas. Odetos svajonė užaugus studijuoti veterinariją, rūpintis gyvūnais, juos gydyti ir prižiūrėti.

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos kartu su Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra organizuojama Šviečiamosios gyvulininkystės programa suteikia gerų emocijų ir skatina vaikų norą pažinti tradicines gyvulininkystės šakas.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė