Atvelykio šventė

Visi nekantraujame laukdami švenčių, o sulaukę dar kartą suvokiame, kaip greitai jos pralekia, pasibaigia… Gerai, jog Velykos po savaitės turi atgarsį – Atvelykį – dar vadinamą Vaikų Velykėlėmis. Tą dieną ypač daug dėmesio skiriama vaikams, nes tai – jų šventė.

Puoselėdami lietuviškas tradicijas, penktadienį, balandžio šeštą dieną, į Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus salę sugužėjom švęsti Atvelykio šventę. Su vaikais prisiminėme, kaip ruošėmės Velykoms, kaip jas šventėm. Daugiausiai dėmesio skyrėm pagrindiniam Velykų simboliui – margučiui. Kartu su vaikais svarstėm, iš kur atsiranda kiaušiniai, lyginom stručio ir putpelės kiaušinius, daužėm vištos kiaušinį ir stebėjom, kas viduje. Aiškinomės, ko reikia, kad iš kiaušinio išsiristų viščiukas. Vaikai dainavo daineles, aktyviai dalyvavo įvairiuose žaidimuose, varžytuvėse, kantriai ir labai atsargiai prie kiaušinio lipdė svogūnų lukštus, vyniojo į medžiagos skiauteles ir su nekantrumu laukė, kol išvirs. Kiekvienas vaikas namo margučius nešėsi savo pagamintame krepšelyje.

Atvelykio šventėje netrūko ryškių spalvų, linksmų užduočių, šilumos bei geros nuotaikos. Tegul ji nuskaidrina kiekvieną sielą ir įkvepia naujiems darbams!

Vyresnioji auklėtoja Ina Visickienė