Naujienos

Augink, rūpinkis, mylėk

Posted
Augink, rūpinkis, mylėk

Birželio 1 dieną Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos mokiniai vyko į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Gyvulininkystės institutą.

Mokykla dalyvauja Žemės ūkio ministerijos programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro organizuotoje šviečiamojoje gyvulininkystės programoje „Augink, rūpinkis, mylėk“. 5–8 klasių mokiniai žiūrėjo mokomuosius pažintinius filmus, atliko užduotis pratybose, lankėsi ūkininkų ūkiuose. Organizatoriai pakvietė atvykti į LSMU Gyvulininkystės institutą Baisogaloje ir daugiau sužinoti apie šios įstaigos mokslinius darbus, susijusius su gyvulininkystės plėtra ir pamatyti Lietuvoje saugomas gyvulių veisles.

Instituto atstovė, papasakojusi apie istorinį gyvulininkystės mokslo palikimą,  pakvietė pasižiūrėti nuo seno Lietuvoje auginamų gyvulių. Aptvaruose linksmai šokinėjo veršiukai ir ožiukai, bėginėjo avytės, girksėjo žąsys. Daugeliui buvo įdomu pamatyti  žemaitukus – vienos seniausių Europoje, unikalios lietuviškos veislės arklius, rašytiniuose šaltiniuose jau XIII –XIV amžiuje giriamus už ištvermę, greitį, ilgaamžiškumą. Institute suformuota žemaitukų banda sukuria sąlygas išsaugoti šios veislės gyvulius ateities kartoms. Paglostę gyvulių jauniklius, papietavę gamtoje, pažintinės išvykos dalyviai grįžo namo.

Dalyvavimas  projektinėje veikloje suteikia galimybes tenkinti pažinimo poreikius ir ugdymosi alternatyvas, nukreiptas į socialinių ir bendrųjų kompetencijų, reikalingų asmenybės tobulėjimui, ugdymą.

 

Direktorė Jurgita Zalatorienė