Naujienos

Augink, rūpinkis, mylėk

Posted

Upytės Antano Belazaro pagrindinė mokykla dalyvauja Žemės ūkio ministerijos, Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro organizuotoje Šviečiamosios gyvulininkystės programoje, kurios tikslas skatinti susidomėjimą gyvulininkyste.
Rugsėjo 18 dieną grupė 5–8 klasių mokinių vyko į veislinių gyvulių parodą Algirdiškėse. Parodoje vaikai pamatė pienines karves, mėsinius galvijus, gėrėjosi žirgais, stebėjo ramias avis. Smagu buvo žiūrėti į strikinėjančius ožiukus, nuolat kažką kramsnojančius švelniakailius triušius. Šneki paukščių augintoja papasakojo apie dekoratyvinių vištų, putpelių priežiūrą, garsiai girksėdamos prie savo aptvaro kvietė žąsys. Vaikai sužinojo, kad gyvulininkystės ūkiuose įvairius darbus žmonės dirba naudodami modernią žemės ūkio techniką.
Veislinių gyvūnų parodoje mokiniai susipažino su Lietuvoje paplitusiomis tradicinėmis ir naujomis gyvulininkystės šakomis. Stebėdami prižiūrėtus gyvulius, daugelis mokinių suprato – jeigu turi norą auginti, turi turėti pareigą rūpintis, o už tai bus atsilyginta džiaugsmu.

Direktorė Jurgita Zalatorienė