Aukime kartu

Gruodžio 14 dieną Upytės Antano Belazaro pagrindinėje mokykloje vyko prevencinis renginys „Aukime kartu“, kurio tikslas ugdyti mokinių kūrybiškumą, atsakomybę, pasitikėjimą ir pozityvaus gyvenimo nuostatas.
Po pamokų link Upytės suko geltonieji autobusai iš Karsakiškio Strazdelio, Miežiškių, Paliūniškio, Žibartonių pagrindinių mokyklų. Šiltai pasisveikinęs būrys jaunimo pradėjo sportines varžybas. 5–6 klasių mokiniai grūmėsi kvadrato rungtynėse. Kvadratą keitė daug jėgų ir vikrumo reikalaujantis tinklinis – pats populiariausias tą vakarą žaidimas, įtraukęs ir berniukus, ir mergaites. Krepšinį 3 prieš 3 žaidė patys vyriausieji – 9 ir 10 klasių vaikinai. Sporto salėje bumbsėjo kamuoliai, mainėsi komandos, švilpė teisėjai, šaukė sirgaliai. Sportuojantį jaunimą pasveikino Panevėžio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Antanas Pocius. Geriausieji sportininkai įvairiaspalviais medaliais, o dailiai supakuoti trys riešutėliai, nešantys laimę, atsirado kiekvieno vaiko saujoje.
Talentų konkurse rungėsi mokiniai iš visų mokyklų – šoko, dainavo, grojo, deklamavo eilėraščius, vyko akrobatų pasirodymas. Žiūrovai nuoširdžiai plojo visiems, tačiau daugiausia ovacijų skyrė savos mokyklos atstovams. Skambant iškilmingai muzikai vertinimo komisija, sudaryta iš mokyklų atstovų, paskelbė nominantus, kurie išsidalino šimto eurų vertės prizinį fondą, kurį įsteigė VšĮ „Kitokia kultūra“. Mokytojus, dėkodami už nuoširdų darbą ir bendradarbiavimą, upytiečiai nustebino pakviesdami į seminarą „Mokymosi strategijos – kaip mokyti mokinius mokytis“. Didžėjui Tadui Smetoniui vaikai plojo už šiuolaikišką disko fiestą. Penkių mokyklų jaunimas, susiliejęs su muzika šviesų jūroje, iškeltų rankų minioje šėlo iki vėlyvo vakaro.
Šypsenos, pasikalbėjimai ant „žaliojo suolelio“, rankos paspaudimai ir atsisveikinimo apsikabinimai – tai bendrystė, reikalinga kiekvienam, nes padeda auginti meilę sau ir kitiems.

Direktorė Jurgita Zalatorienė