Naujienos

Baigiamasis projekto „Keliaujančios architektūros dirbtuvės“ renginys Vilniuje

Posted

Lapkričio 23 dieną būrys klegančių vaikų leidosi į ilgai lauktą kelionę Vilniuje. Valstybės pažinimo centre, kuris įsikūręs Lietuvos Respublikos Prezidento rūmuose, vyko projekto „Keliaujančios architektūros dirbtuvės“ baigiamasis renginys, į kurį susirinko visų septynių miestelių (Inturkės, Alizavos, Kulių, Patilčių, Balelių, Salako ir Upytės) kūrybinių stovyklų dalyviai ir savanoriai.

Renginio metu organizatoriai pasveikino susirinkusius, pristatė filmus apie vykusias stovyklas. Vaikai dalinosi įspūdžiais, aptarė projekto rezultatus, džiaugėsi atsinaujinusiomis miestelių erdvėmis, įrengtomis žaidimų ir aktyvaus poilsio aikštelėmis. Valstybės pažinimo centro darbuotojai pakvietė susipažinti su Prezidento rūmų istorija, sužinoti kaip veikia Prezidento institucija, prisiminti atkurtos nepriklausomos Lietuvos vadovus, jų pomėgius. Vaikai dalyvavo Valstybės pažinimo centro šimtmečio proga pristatomoje unikalioje parodoje „Nepamirštos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos“, kurioje, pasitelkiant šiuolaikines technologijas, pristatomas netradicinis šimtmečio pasakojimas. Renginio pabaigoje visų susirinkusių laukė staigmena – pasveikinti vaikų atvyko projekto „Keliaujančios architektūros dirbtuvės“ globėja, šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri pasidžiaugė aktyviais, pilietiškais, mylinčiais savo kraštą vaikais.

Kelionę tęsėme apsilankydami Valdovų rūmų muziejuje. Čia susipažinome su valdovų reprezentacinėmis ir tarnybinėmis erdvėmis, privačiais apartamentais, lobynu ir iždine, o pakilę į apžvalgos bokštą pamatėme kvapą gniaužiančius sostinės vaizdus.

Taip baigėsi dar viena kelionė, dar vienas projektas ir dar vienas gyvenimo etapas, kuriame išmokome, kad vienas lauke ne karys, kad daug daugiau galime padaryti būdami kartu, kad tik draugystė nugali visus sunkumus ir nesėkmes. Sužinojome, kad laikui bėgant sunkumai pasimiršta, lieka tik smagūs prisiminimai, naujai rasti draugai ir keliai, kurie veda į pačių kuriamą ateitį…

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė