Naujienos

Baltų literatūros savaitė 2022 m.

Tarptautinis mokyklų bibliotekų projektas „Baltų literatūros savaitė / Baltu literatūras nedēļa“, kuriame dalyvauja Lietuvos ir Latvijos mokyklos, kviečia moksleivius ir mokytojus dažniau paimti į rankas kaimyninės šalies rašytojų parašytą knygą, domėtis mus siejančia istorija ir kultūra. Nuo 2017 m. kasmet vykstančio projekto iniciatoriai – Jonavos rajono Žeimių mokyklos-daugiafunkcio centro bibliotekininkai, nuo 2018 m. projektas organizuojamas kartu su Vytauto Didžiojo Universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto  Letonikos centru. Projekto tikslas – skatinti Lietuvos ir Latvijos mokinių pažintį su kaimynine šalimi, stiprinti baltišką tapatybę. Siekiama plėsti mokinių akiratį, stiprinti komunikacinius ir skaitymo gebėjimus.

„Baltų literatūros savaitė“ vyksta laiku, kai Lietuvoje ir Latvijoje yra minima ir Baltų vienybės diena, ir rudens lygiadienis, ir Europos kalbų diena – visa tai suteikia puikią progą bendrauti mums visiems pažįstama draugystės kalba.

Šiais metais į projekto veiklą įsijungėme ir mes – Upytės Antano Belazaro pagrindinė mokykla.

Mūsų veiklos:

  • latvių rašytojų knygų parodėlė bibliotekoje;
  • stendinis pranešimas, skirtas Baltų vienybės dienai;
  • integruota lietuvių k. ir istorijos pamoka „Baltų vienybės diena“;
  • pažintinis apsilankymas Upytės piliakalnyje.

 

Projekto organizatoriai:

 

Projekto partneriai:

 

Projekto rėmėjai:

 

Bibliotekininkė Dalia Greviškienė