Naujienos

Baltų vienybės dienos minėjimas

Rugsėjo 22 dieną Lietuvoje ir Latvijoje švenčiama Baltų vienybės diena. Mūsų mokykloje ji paminėta vedant integruotą lietuvių kalbos ir istorijos pamoką vyresniųjų klasių mokiniams. Tai viena iš Baltų literatūros savaitės veiklų.
Pamokos pradžioje mokiniams priminėme svarbiausius baltų istorijos puslapius. Savo įspūdžiais apie tai, ką sužinojo istorijos pamokose, pasidalino iš Ukrainos atvykę ir besimokantys mūsų mokykloje penktokai Mykola ir Anna. Pasidžiaugėme, kad jiems jau puikiai sekasi skaityti tekstus lietuvių kalba. Mokiniams buvo duota užduotis, kurią turėjo atlikti grupėse – pasiklausę latviškai kalbančių žmonių: „Kaķīša dzirnavas” Ievas Jurjānes ilustrācijās“ https://www.youtube.com/watch?v=98ulgVsYk14, pažiūrėję animacinį filmuką Karlio Skalbės pasakos motyvais „Katinėlio malūnas“, turėjo išversti latvių kalba parašytą eilėraštį. Užduotis buvo nelengva, bet ne vienas nesunkiai atpažino, kad tai Salomėjos Nėries „Senelės pasaka.“
Draugiškai šnekučiuodamiesi ir dirbdami nė nepajutome, kaip greit prabėgo pamokos laikas. Nors ir trumpam atsigręžėme į bendrą baltų genčių ir tautų kultūros paveldą, supratome, kaip svarbu būti vieningiems, kad išliktume, kad išsaugotume brangiausią savo turtą – gimtąją kalbą.

Istorijos mokytoja metodininkė Dalia Greviškienė ir lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Vida Ramoškienė