Naujienos

Bėkime į vasarą drauge 2018 !

Bėkime į vasarą drauge 2018

Pasibaigus ugdymo procesui Upytės Antano Belazaro pagrindinė mokykla pradėjo vykdyti Panevėžio rajono savivaldybės administracijos finansuotą projektą „Būsiu tavo draugas“, kurio sudėtinė dalis – dviejų savaičių vaikų vasaros poilsio stovykla „Bėkime į vasarą drauge 2018“.

Pirmąją dieną stovyklautojai kūrė  taisykles, emblemą, piešė, žaidė judriuosius žaidimus. Į svečius atvykusi Panevėžio kraštotyros muziejaus Etninės kultūros skyriaus vedėja Lina Vilienė mokė vaikus tradicinių lietuvių liaudies šokių, ratelių, aukštaitiškų žaidimų. Kitą dieną mokiniai, naudodami dekupažo techniką ir spalvingais paveikslėliais apklijuodami nebereikalingus daiktus, mokėsi prikelti juos naujam gyvenimui. Turiningai prabėgo laikas ir Upytės tradicinių amatų centre, kuriame mokiniai susipažino su Lietuvoje nuo senų laikų žinoma raugo ir juodąja keramika, gėrėjosi Audriaus Goko kiemą puošiančiu kūriniu. Padedami keramikos meistro Romo Galiausko, vaikai pasigamino iš molio savo darbelį. Kitą dieną mokėsi lieti vaško žvakes, sužinojo šio amato reikšmę dvasinei kultūrai: žmonės tikėjo, kad žvakės saugo nuo perkūno, deginamos sugeria blogą energiją ir apsaugo namus nuo neprašytų dvasių, su vaško žvake krikštydavo, priimdavo santuokos sakramentą, palydėdavo Amžinybėn mirusiuosius. Įdomi kelionė į Skėmius (Radviliškio r.) padovanojo daug įspūdžių. Keliautojus pasitiko gaspadinė Marcelė. Ji pagal senovines tradicijas mokė vaikus kepti įvairiausiais prieskoniais kvepiančius meduolius, kurių senaisiais laikais net Rusijos imperatorius Aleksandras I-asis su pačia ragavo. „Draugų dieną“ mokykloje sulaukta svečių – stovyklautojų būryje šoko, dainavo ikimokyklinio ugdymo skyriaus ugdytiniai. Jiems ketvirtokai parodė estų rašytojo E. Raudo pasaką „Ežio puodas“. Mokinių kūrybos knygelės ,,Iš širdies – širdin“ pristatymo metu vaikai skaitė eilėraščius, vaidino. Vėjo malūne įsikūrusiame „Linų muziejuje“ pamatė senus linadirbystės įrankius, pamėgino nubraukti linų galvutes, minti, brukti ir šukuoti pluoštą, net pabandė austi. Užsiėmimo „Verdu, kepu, skaniai gaminu“ metu vaikai minkė, kočiojo tešlą, raitė virtinius su varškės, bulvių košės ir mėsos įdarais, o kol virė, susitvarkė savo darbo vietą ir sėdosi prie stalo – labai skanūs pačių gaminti pietūs.

Paskutinę stovyklos dieną mokiniai žodžiais ir piešiniais išreiškė stovyklos įspūdžius, sudėjo į knygelę ,,Bėkime į vasarą drauge 2018“ ir pažadėjo ją pildyti visą vasarą.

 

Mokytoja Rasa Sikarskienė