Naujienos

Bendruomenių sąskrydis „100 dovanų Lietuvai“

Liepos 1 dieną Smilgių etnografinėje sodyboje vyko Panevėžio rajono bendruomenių sąskrydis „100 dovanų Lietuvai“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.
Pagalvoję, kokia dovana labiausiai tiktų, nutarėme suburti jaunimą, pasipuošti tautiniais drabužiais ir šokti lietuvių liaudies šokį, įtraukdami ir susirinkusiuosius. Po Panevėžio rajono savivaldybės mero Povilo Žagunio sveikinimo, kalbėjo kiti svečiai: bendruomenių sąjungos pirmininkas Kazimieras Binkis, Seimo nariai Guoda Burokienė ir Petras Nevulis, Panevėžio rajono tarybos nariai, policijos pareigūnai. Vadoklių seniūnija padovanojo šimtalapį ąžuolą, kurį pasodinus, į dangų buvo paleisti geltoni, žali ir raudoni balionai. Smilgietės demonstravo lininius drabužius, Karsakiškio bendruomenės šokiu ir posmais išaukštino duoną,  Velžio seniūnijos atstovai pakerėjo teatrališku šokiu. Linksmi ir kūrybiški buvo ir kitų bendruomenių pasirodymai, kuriuos organizatoriai įvertino nominacijomis. Pabendravę ir pasistiprinę prie stalo, erdviame kluone bendruomeniečiai suko ratelius grojant Baisogalos kaimo kapelai ir joks lietus buvo nebaisus. Renginio pabaigoje burtai lėmė, kad kitais metais sąskrydis vyks Velžyje.
Galimybė susiburti ir pabūti kartu, pašokti liaudiškus šokius, pasipuošti tradiciniais lietuvių liaudies tautiniais kostiumais – smagu patiems ir naudingos tautiškumo pamokos jaunimui.

Mokyklos direktorė Jurgita Zalatorienė