Naujienos

Blynus kepė, su slyviene tepė

Posted
Kepė blynus

Gegužės 31 dieną Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos 1 klasės mokiniai lankėsi Upytės tradicinių amatų centre.

Mus sutiko Aisčio mama, kuri dirba šiame centre. Ji papasakojo, kad namas pastatytas pagal aukštaitišką modelį, statinys visiškai ekologiškas, medinis sienų karkasas išteptas sėmenų aliejumi, namo stogas dengtas specialiai tam išaugintais rugių šiaudais. Susipažinę su tautodailininke Irena Ona Viliene sužinojome, kaip senovėje žmonės ausdavo, derino spalvas, kokie raštais buvo populiariausi. Apžiūrėjome dailiai išdrožtų medinių šaukštų parodą. Edukacinėje pamokėlėje „Blynus kepė, su slyviene tepė“ dvarvietės kieme mokiniams teko užmaišyti blynų tešlą ir išsikepti blynus. Pačių pagaminti blynai buvo labai skanūs ir vaikai žadėjo tokių išsikepti  namie.

Pažaidę linksmus žaidimus, mankštinomės ant lauko treniruoklių, bėgiojome, ilsėjomės pavėsinėje ir kalbėjomės apie artėjančias atostogas.

Pradinių klasių mokytoja Rasa Sikarskienė