Naujienos

Būsime sveiki ir draugiški

Posted
Būsime sveiki ir draugiški

Upytės Antano Belazaro pagrindinė mokykla pradėjo vykdyti Panevėžio rajono savivaldybės finansuotus projektus: „Būsiu tavo draugas 2018“ ir visuomenės sveikatos biuro – „Mano pasirinkimas – sveika gyvensena“.

Giedros gegužės dienos suteikė galimybę organizuoti aktyvius užsiėmimus lauke: vaikai žaidė badmintoną, mėtė kamuolį į krepšį, mažesnieji – bėgiojo po pievą, šokinėjo šokdynėmis ir šokliukais, laipiojo ant karstyklių, sūpavosi sūpynėmis. Vaikų ir jaunimo mėgstamą paplūdimio tinklinį, kurio neatsiejama dalis yra saulė, smėlis ir geros emocijos, pertraukų metu žaidė mokiniai, vakare – Upytės jaunimas.

Sveikos gyvensenos dieną visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Irena Šlenderienė pasakojo apie sveiką maistą, mokė, kaip suteikti pirmąją pagalbą užspringusiajam. Praktiniame užsiėmime „Gaminu sveikai, valgau skaniai“ vaikai gamino gaivias vaisių salotas, pagardintas jogurtu ir sėklomis bei vaišino visus, atėjusius į piešinių konkurso-parodos „Kur gyvena vitaminai?“ atidarymą. Linksmi piešiniai papuošė valgyklos sieną, nugalėtojai pavaišinti pieniško šokolado plytelėmis ir saldainiais be pridėtinio cukraus.

Stalo teniso varžyboms buvo rengtasi ypač atsakingai – sporto salėje išrikiuoti teniso stalai, išankstinė mokinių ir mokytojų registracija, spalvingi kvietimai į varžybas, pasirengę mokiniai-teisėjai. Didžiausio susidomėjimo sulaukė paskutinieji setai, kai finalininkai varžėsi dėl pagrindinių apdovanojimų – teniso rakečių, o dovanotais teniso kamuoliukais džiaugėsi visi varžybų dalyviai.

Bendros aktyvios projektinės veiklos stiprina sveikatą, mažina stresą, stiprina pasitikėjimą savimi, ugdo komunikacinius ir dorovinio elgesio įpročius, reikalingus mokymuisi ir prasmingam tolesniam gyvenimui.

Direktorė Jurgita Zalatorienė