Naujienos

Būsiu tavo draugas

Būsiu Tavo draugas

Upytės Antano Belazaro pagrindinėje mokykloje vykdomas Panevėžio rajono savivaldybės remiamas socializacijos projektas „Būsiu tavo draugas“.
Norėdami suteikti kuo daugiau šilto, gyvo bendravimo, mokykloje organizuojami renginiai, kurių metu mokiniai žaidžia ir rungtyniauja, mokosi atpažinti kitų ir reikšti savo emocijas, įgauna įgūdžių, leidžiančių palaikyti gerus tarpusavio santykius su bendraamžiais. Vienas iš projekto renginių – sveikos gyvensenos mėnuo, kurio metu vykdomos veiklos susiję su sveikatos stiprinimu. Geru oru vaikai skatinami būti lauke. Puikus socialinių ir emocinių kompetencijų skatinimo būdas – aktyvios pertraukos, kurias organizuoja vyresnių klasių mokiniai, imdamiesi lyderio vaidmens arba padėdami klasės auklėtojams ir už šį darbą gaudami socialines valandas. Kaip ir kasmet prieš rudens atostogas mokinius kvietėme į lapų grėbimo talką. Komandos smagiai bėgiojo orientacinėse varžybose ir atlikinėjo įvairias užduotis. Visa mokykla dalyvavo „Košės dienoje“ – pradinukai dalinosi ir valgė avižinę košę, o vyresnieji – becukrius dribsnius su pienu. Gilių ir kaštonų rinkimo konkursuose aktyviausiai dalyvavo pradinių klasių mokiniai. Iš rudų ir glotnių medžių vaisių planuojama įrengti pėdų masažo takelį, o kiekvienas, gavęs dovanų po keletą kaštonų, pažadėjo nešiotis kišenėje ir juos vis palaikyti delnuose – liaudies medicinos žinovai teigia esą tai labai naudinga psichinei ir fizinei sveikatai.
Projektas – puiki galimybė mokytis bendrauti ir bendradarbiauti, formuotis asmenybei, turinčiai savo charakterį ir socialinį suvokimą. Tikime, kad išmokę pastebėti aplinkinių poreikius ir tinkamu būdu išreikšdami savo jausmus, draugystę vertindami labiau už trumpalaikę naudą, pasitikėdami savimi ir kitais, vaikai užaugs dorais ir atsakingais žmonėmis.

Direktorė Jurgita Zalatorienė