Naujienos

Buvimas šalia žirgų sukėlė daug teigiamų emocijų!

Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvauja Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos ir VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros įgyvendinamoje Šviečiamosios gyvulininkystės programoje, kurios tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą gyvulininkyste bei Panevėžio r. savivaldybės finansuojamoje Jaunimo vasaros užimtumo žemės ūkyje programoje, kurios tikslas sudaryti palankias sąlygas kokybiškam jaunimo užimtumui per vasaros atostogas, skatinti susidomėjimą žemės ūkio ir verslo įmonių veikla.
Liepos 5 d. mokiniai lankėsi Molainių žirgyne. Vaikus pasitikusi žirgyno šeimininkė Daiva Zavadskienė papasakojo, jog šiuo metu žirgyne gyvena devyni įvairaus amžiaus žirgai, o jodinėjimas ar net buvimas šalia žirgų, jų glostymas, vedžiojimas ir šukavimas sukelia daug teigiamų emocijų. Anot jos žirgas – tai grožio, laisvės, harmonijos, ištikimybės, besąlygiško atsidavimo visuma.
Mokiniai žirgus vaišino atvežtomis lauktuvėmis – obuoliais ir juoda duona. Parvedę iš ganyklų – šukavo ir balnojo. Žirgyno savininkė vaikams paaiškino, jog jojimas kai kuriems atrodo tik gražus ir ramus pasėdėjimas ant galingo gyvūno nugaros. Tačiau tiesa ta, kad žirgas atlieka daugybę judesių. Tad raitelis nori nenori turi lavinti savo pusiausvyrą, ko pasekoje praktiškai dirba visi jo kūno raumenys. Norėdamas išsilaikyti balne, raitelis turi išmokti laiku įsitempti ir laiku atsipalaiduoti. Pamokiusi, vaikus, kaip valdyti žirgą, kad jis judėtų viena ar kita kryptimi, šeimininkė pakvietė išbandyti jėgas turistiniame žygyje po Molainių apylinkes, pasižvalgyti į gamtą sėdint ant žirgo nugaros.
Šio susitikimo metu vaikai sužinojo, jog žirgas gali išmokyti: pagarbos, pasitikėjimo, atsakomybės bei atsidavimo, o jodinėjimas gerina laikyseną ir stiprina nugaros raumenis. Mokiniai džiaugėsi, jog šią vasarą išsipildė dar viena jų svajonių – pabūti šalia žirgų, jais pasirūpinti, pajodinėti.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė