Naujienos

Dalyvavimas programoje atvėrė kelią

Dalyvavimas programoje atvėrė kelią

Gegužės 20 dieną grupė Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos mokinių aplankė avininkystės ūkį Ėriškių kaime ir Molainių žirgyną.
Pasikalbėję su ekologinio avių ūkio savininku Aurimu Bezaru, mokiniai sužinojo, kad čia auginamos ir veisiamos prie retų ir saugomų veislių priskiriamos Lietuvos juodgalvės avys. Dabartiniu metu laikoma beveik 300 šiurkščiavilnių, didesnė pajamų dalis gaunama iš veislei užaugintų avių. Pastebėję užrašą „Lietuvos avių augintojų asociacija“ išsiaiškinome, kad ūkis priklauso organizacijai, kurios nariai dalinasi idėjomis, kartu siekia išsikeltų tikslų, dalyvauja įvairiuose mokymuose ir kituose renginiuose. Sužinoję apie avių laikymo sąlygas, pašarus ir mažylių priežiūrą, padėkojome šeimininkui už įdomų pasakojimą ir padovanojome Upytę reprezentuojančią dovanėlę – linų sėmenų aliejaus buteliuką.
Ne mažiau įdomu buvo Molainių žirgyne, kur atvykusius pasitiko savininkė Daiva Zavadskienė ir papasakojo apie žirgyno įkūrimą, žirgų veisles, jų priežiūrą ir kaip galima tapti kvalifikuotu žirgininkystės verslo darbuotoju. Jojikas su grakščia kumelaite Atėne drąsiai šokinėjo per kliūtis, vaikai džiaugėsi sėkmingais šuoliais, pergyveno, jeigu nepasisekdavo. Pakalbėję apie jojimo inventorių, žirgų paruošimą varžyboms ir apie saugų žmogaus elgesį su žirgais, visi nekantraudami laukė praktinės susitikimo dalies – jojimo. Kol vieni jojo, kiti stengėsi teisingai atsakyti į mokykloje parengtus klausimus, vaišino juodbėrius, širmius, baltakarčius ir kitus žirgus atsivežtais obuoliais ir duonos riekėmis. Atsisveikinę su šeimininke nusprendėme, jog norint atsikvėpti po pamokų ar darbo, pajusti raminantį žirgo eisenos ritmą ir pasikrauti teigiamos energijos, reikia apsilankyti žirgyne.
Puikios kuprinės, maišeliai aprangai –  ne paskutinės dovanos, kuriomis buvo paskatinti mokiniai, aktyviausiai dalyvavę Žemės ūkio ministerijos, Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro Šviečiamosios gyvulininkystės programoje. Įgytas žinias pademonstruosime ir įtvirtinsime kūrybinių darbų konkurse „Gyvulininkystė ir MES“.

Direktorė Jurgita Zalatorienė