Naujienos

Diena be automobilio

Rugsėjo 22-oji Tarptautinė diena be automobilio. Šios dienos tikslas – atkreipti mokyklos bendruomenės  dėmesį į neigiamą transporto priemonių įtaką mūsų sveikatai bei aplinkai.  Taip pat siekėme paskatinti visuomenę atsisakyti automobilio ir  rinktis  aplinkai draugiškesnę transporto priemonę – pasinaudoti visuomeniniu transportu, važiuoti dviračiu, riedučiais,  paspirtukais, riedlentėmis ar eiti pėsčiomis.

Mokiniai, atsakingi už akcijos organizavimą, pasitiko ateinančius, priminė kada ir kur pirmą kartą buvo minima ši diena, koks jos tikslas. Kvietė mokinius ir mokytojus pamąstyti, kaip mes patys galėtume prisidėti prie aplinkos išsaugojimo? Mokyklinė lenta greit užsipildė aplinką tausojančiais pasiūlymais: rūšiuoti atliekas, važinėti paspirtuku ar vaikščioti pėsčiomis, prižiūrėti aplinką, sodinti medžius, į vandenis ir dirvožemį neleisti nuotekų ar chemijos priemonių,  taupyti elektros energiją. Mokytojai, kurie atvyko automobiliu, privalėjo atlikti jiems skirtas, sveikatą stiprinančias ir aplinką tausojančias užduotis – apibėgti aplink mokyklą, važiuoti dviračiu ar riedučiais, atlikti keliasdešimt pritupimų. Prisidėjusiems prie iniciatyvos ir į mokyklą atėjusiems pėstute, atvažiavusiems dviračiais, riedučiais ar riedlente buvo įteikti, aplinką tausoti skatinantys, Europos Parlamentaro Bronio Ropės dovanoti knygų skirtukai „Gana to plastiko. Renkuosi žalią“.

Minėdami Dieną be automobilio – siekiame atkreipti bendruomenės narių dėmesį į švarios aplinkos išsaugojimą ir sveikatos stiprinimą.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė