Naujienos

Diena, kai visi mokykloje kalba viena – sporto kalba!

Upytės Antano Belazaro pagrindinė mokykla vykdo Panevėžio rajono savivaldybės finansuojamą Vaikų socializacijos projektą „Būsiu tavo draugas“, kurio tikslas – stiprinti mokinių fizinę, emocinę sveikatą, organizuojant aktyvias sportines veiklas.  

„Sveikame kūne – sveika siela“ – byloja puikiai visiems žinomas senovės graikų posakis, tačiau nuolatinis skubėjimas, nervinė įtampa pamokų metu, nepalankios sveikatai mokymosi sąlygos sukelia pervargimą, alina mokinių organizmą. Vis dažniau kalbame apie sveikatą, jos stiprinimą, sveiko gyvenimo būdo nuostatų formavimo svarbą vaikystėje ir paauglystėje. Šiuo ypatingu metu, kai šalyje paskelbta ekstremali COVID-19 padėtis, mokinių sveikos gyvensenos įgūdžių ugdymas ir aktyvių sportinių veiklų organizavimas, siekiant stiprinti fizinę sveikatą, yra vienas svarbiausių dalykų.

Rugsėjo devintosios rytas Upytės Antano Belazaro pagrindinėje mokykloje prasidėjo neįprastai. Šventės organizatoriai sporto aikštyne rikiavo ryškiaspalvius atrakcionus, mokytojai ruošė veiklas linksmosioms estafetėms. Į svečius atvykęs Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato bendruomenių pareigūnas Darius Petraitis pirmokams įteikė atšvaitus ir visiems linkėjo saugumo, sportinio azarto ir puikios nuotaikos.

Paskelbus sportinių rungčių pradžią mokiniai savo jėgas išbandė statydami piramidę, mėtydami kamuolį į krepšinį, lenkdami draugo ranką, mindami dviratukus, žaisdami netradicinį boulingą, kai kėgliais tampa klasės draugai ir juos turi numušti milžiniško dydžio kamuoliu. Kantrybės ir susikaupimo reikalavo picos pristatymo žaidimas. Geros nuotaikos netrūko žaidžiant „Futbolą su sijonais“. Prie policijos pareigūno rikiavosi ilga mokinių ir mokytojų eilė, kurie norėjo išbandyti savo rankos taiklumą šaudydami į taikinį. Turintys jėgų sportavo prie mokyklos kieme įrengtų naujai įengtų treniruoklių.

Šventė baigėsi stipriausių, greičiausių ir taikliausių dalyvių apdovanojimu. Futbolo su sijonais rungtyje greičiausi buvo ir daugiausiai įvarčių įspyrė Evaldas Garuckas, Marija Misevičiūtė ir Tautvydas Galiauskas. Mikliausiai piramidę statė Gustas Jurevičius, Matas Miliauskas ir Edvinas Smailys. Taikliausiai į krepšinį mėtė Matas Miliauskas, Renata Pipinytė ir Domantas Šiaučiūnas. Dviratukus sparčiausiai mynė Nedas Krikščiukaitis, Arnas Jakaitis ir Agnius Fedaravičius. Boulingo žaidime stipriausi buvo Kamilė Urbonavičiūtė, Augustas Popovas ir Eva Snieškaitė. Rankų lenkimo varžybų nugalėtojais tapo Augustas Popovas, Marius Milevičius ir Tautvydas Galiauskas. Į taikinį taikliausiai šaudė Kamilė Urbonavičiūtė, Evaldas Garuckas, Edvinas Smailys, nepralenkiamos taip pat buvo lietuvių kalbos mokytoja Vida Ramoškienė ir socialinė pedagogė Lina Misevičienė. Pasipuošę medaliais, džiaugdamiesi Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato ir Europos parlamentaro Bronio Ropės perduotomis dovanomis mokiniai neskubėjo skirstytis ir dar ilgai klegėjo sporto aikštyne.

Diena, kupina judesio, šypsenų, gerų įspūdžių ir emocijų, vaikams dar kartą patvirtino, kad sportas – tai puikus laiko praleidimo, sveikatos stiprinimo, bendravimo, bendradarbiavimo įrankis, ardantis nesusipratimų, nesusikalbėjimų barjerus ir priverčiantis visus kalbėti viena – sporto kalba!

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė