Naujienos

Draugų diena Balsiuose

Posted

Gegužės 17 dieną grupė Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos vyresniųjų klasių mokinių dalyvavo „Draugų dienoje – Sveikatiadoje” Pakruojo rajono Balsių pagrindinėje mokykloje.

Motoroleriais įvežę Lietuvos ir Latvijos valstybines vėliavas, šventės organizatoriai pasveikino mokyklų atstovus, susirinkusius iš Pakruojo, Panevėžio rajonų ir Latvijos Respublikos. Mokyklų komandos dalyvavo veiklose, kurios buvo susijusios su fizinio aktyvumo skatinimu, streso valdymu, sveikos mitybos ugdymu, tabako, alkoholio ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencija.

Pirmoji upytiečių komandos stotelė – muzikos terapija. Sugulę ant grindų mokiniai klausėsi tūkstantmetę tradiciją turinčių instrumentų – gongų muzikos. Manoma, kad visą kūną harmonizuojantys virpesiai stiprina organizmą, šalina stresą bei skausmus, ypač teigiamai veikia psichiką.

Salotas gaminti – vienas malonumas, kai jau sutarkuotos morkos, nuvalyti ir supjaustyti kopūstai, į atskirus dubenėlius subertos įvairios sėklos – tereikia pagal receptą viską sumaišyti, užpilti šlakelį aliejaus, pagardinti prieskoniais ir visus vaišinti skaniu, daug vitaminų turinčiu patiekalu. Kol vieni gamino salotas, kiti išbandė „netikslius” akinius – juos užsidėjus, nelengva įmesti kamuoliuką į pintinę.

Sporto aikštyne laukė aktyvios užduotys, kurios buvo netikėtos ir įdomios: reikėjo vaikščioti kojūkais, virš galvos iškeltomis rankomis ridenti milžinišką kamuolį. Rungtis „Žiedų valdovas” pareikalavo ne tik fizinių jėgų, bet ir besąlygiško pasitikėjimo komandos draugu. Vieni kitiems padėdami upytiečiai greitai ir tiksliai užmetė žiedus ant plastikinių strypų. Komandinio darbo prireikė ir „Picų kepėjų” rungtyje, nes dviese nešant „picą” iš taško A į tašką B reikėjo darnaus bendro darbo. „Žuvį” geriausiai gaudė tie, kurie turėjo daugiausia kantrybės ir nesikarščiuodami „žvejojo”. Įdomiausias, pusiausvyrą ir šoklumą patikrinantis pripučiamas atrakcionas „Šlavėjas”, kurio įvairiu greičiu besisukančios detalės nuo minkštos kėdutės nuvertė bent sekundę užsižiopsojusius žaidėjus. Visiems kėlė juoką netradicinis futbolas, kai futbolininkai, mūvėdami ilgus, spalvingus sijonus, iš po kurių beveik nesimatė kamuolio, bėgiojo po aikštę.

Baigiamasis šventės akordas – bendras šokis suvienijo didžiulį pulką jaunimo ir suteikė laisvę išreikšti savo emocijas be žodžių. Šokėjai vienas kito judesiuose galėjo perskaityti žinutę – mums gera kartu ir aš laimingas, kad esu čia.

 

Direktorė Jurgita Zalatorienė