Draugystės diena

Balandžio 12 dieną Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus ir Naujamiesčio lopšelio-darželio „Bitutė”  ugdytiniai ir pedagogai dalyvavo edukacinėje programoje Panevėžio r. Stultiškių kaime vėjo malūne įsikūrusiame Linų muziejuje.
Muziejininkė Dalia Mikalauskienė ekskursijos dalyvius supažindino su senoviniu lino apdirbimu ir įvairiais eksponatais: audimo staklėmis, įrankiais linui apdirbti, raštuotomis staltiesėmis, rankšluosčiais. Vaikai ir patys mėgino nubraukti lino galvutes, minti, brukti, šukuoti pluoštą.
Po įspūdingos ekskursijos darželinukai, susėdę į autobusą, keliavo į Upytės piliakalnį. Auklėtoja Ulijana Vingilienė papasakojo vaikams padavimą apie nedorą poną Čičinską ir daubon prasmegusį jo dvarą. Apibėgę ratą aplink, žaidėme žaidimus,  draugiškai vaišinomės užkandžiais.
Pusdienis, suteikęs galimybę vaikams kaupti naują patirtį, bendrauti ir bendradarbiauti, gilinti ir išsaugoti ryšį su gimtuoju kraštu, pralėkė nepastebimai. Palinkėję draugams gero kelio, grįžome į darželį kupini naujų įspūdžių.

Ikimokyklinio ugdymo skyriaus vedėja Rūta Zalatorienė