Naujienos

Einu teisingu keliu

Posted

Kovo 17 dieną Upytės Antano Belazaro pagrindinėje mokykloje vyko žalingų įpročių ir patyčių prevencijos renginys „Einu teisingu keliu“.
Mokiniai, sutikę svečius iš Paliūniškio ir Žibartonių pagrindinių mokyklų, pakvietė į psichologo-psichoterapeuto Dainiaus Čerbulėno paskaitą patyčių tema. Lektorius pasakojo mokiniams apie skaudžiausią ir giliai įsišaknijusią problemą – patyčias: analizavo atsiradimo priežastis, mokė, kaip reaguoti ir kur ieškoti pagalbos. Užsiėmimas baigėsi pozityviu psichologiniu žaidimu.
Pasiryžusios draugauti, mokyklų komandos susigrūmė krepšinio, tinklinio ir kvadrato varžybose. Fizinis aktyvumas palaiko gerą sveikatą, ugdo valią ir užsispyrimą, atpalaiduoja smegenis, sutvarko streso sukeltą vidinę sumaištį, o komandiniai žaidimai priverčia geriau pažinti ne tik savo draugus, bet ir priešininkus. Po įnirtingų kovų, emocijų pliūpsnių, aktyvaus sirgalių palaikymo sportinėse varžybose buvo išaiškinti stipriausieji. Žaidėjai padėkojo vieni kitiems už gražias kovas, nugalėtojų komandos džiaugėsi spindinčiomis taurėmis ir medaliais, mergaitės dovanojo nuotaikingus šokių pasirodymus.
Ugdyti meninį skonį, muzikinę ir šokių kultūrą, formuoti dvasinius ir estetinius poreikius ėmėsi trijų profesionalų komanda: didžėjai Tadas Smetonis ir Karolis Pranka bei jautrią melodiją įliejęs saksofonistas Jonas Sikorskis. Spalvų jūroje besilinksminantys mokiniai šoko, plojo ir dainavo kartu su diskotekos vedėjais, kurie džiaugėsi nuoširdžia publika.
Susirinkusiųjų išrinktas naktinis filmas „Marsietis“, kai kurių žinovų teigimu, labiausiai mokslinius faktus atitinkantis visų laikų nuotykių ir mokslinės fantastikos filmas. Jame galima pamatyti dulkių audras, pagalvoti apie kitos planetos dirvožemį ir gravitaciją, radiaciją, komunikavimą su Žeme ir kitus dalykus.
Pailsėję ir prie pusryčių stalo aptarę renginį vaikai planavo ateities susitikimus, o mokytojai džiaugėsi, kad pasirinktas kelias buvo teisingas – žalingi įpročiai bei patyčios išgaravo, tikėkimės, amžiams.

Direktorė Jurgita Zalatorienė