Naujienos

Eismo saugumo pamokėlė mažiesiems mokyklos draugams

Posted

Rugsėjo antrosios dienos rytą Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos penktos klasės mokiniai nusprendė susitikti su mažaisiais draugais ir pamokyti juos, kaip saugiai pereiti gatvę pėsčiųjų perėjoje, kaip kirsti kelią jei perėjos nėra, kaip elgtis autobusų stotelėje ar gatvėje.
Pasipuošę šviesą atspindinčiomis liemenėmis, paėmę pirmokėlius už rankų, mokiniai leidosi į kelią. Ir štai pirmoji „kliūtis“ – kelias prie pat mokyklos kiemo, o perėjos nėra! Penktos klasės mokinė Andrėja paaiškino mažiesiems draugams, kaip pereiti tokią gatvę „Būkite atidūs, įsiklausykite ir apsidairykite! Pažvelkite į kairę, vėliau į dešinę gatvės pusę, įsitikinę, kad kelias saugus jį kirskite. Eidami gatve nežaiskite, neišdykaukite, nelakstykite“. Įsiklausę į Andrėjos patarimus mokiniai saugiai perėjo gatvę. Autobusų stotelėje mokytoja Rasa Sikarskienė ir penktos klasės mokiniai vaizdžiai parodė, kaip neturėtų elgtis autobuso belaukiantys keleiviai, vaikai paaiškino, kad išlipus iš autobuso draudžiama išbėgti į gatvę, o reikia palaukti kol autobusas nuvažiuos, įsitikinus, kad gatvė tuščia galima pereiti į kitą kelio pusę.
Palydėję pirmokėlius į mokyklą, padovanoję šviesą atspindinčias liemenes penktokai mažiesiems draugams palinkėjo būti atidiems ir saugiems.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė