Naujienos

Ekonomika, kaip pagalvių mūšis

Valstybinė mokesčių inspekcija ne tik teikia paslaugas suaugusiems, darbingo amžiaus gyventojams, tačiau rūpinasi Lietuvos jaunimo finansiniu raštingumu, vyksta į mokyklas, kalbasi su vaikais ir bando perteikti svarbiausias žinias.
Balandžio 5 dieną Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos 5-6 klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje finansinio raštingumo pamokoje „Ekonomika, kaip pagalvių mūšis“, kurią vedė į svečius atvykusi Panevėžio apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento I skyriaus vyresnioji specialistė Astra Kiškienė.
Pirmojoje susitikimo dalyje specialistė mokiniams pristatė mokestinę sistemą, aiškino kam jie reikalingi, kokios įstaigos yra išlaikomos iš mokesčių mokėtojų pinigų. Paklausti, kokius žino mokesčius, dauguma mokinių įvardino komunalinius mokesčius. Vaikai nustebo, kai viešnia paaiškino, kad tai nėra „tikrieji“ mokesčiai. Tikrieji mokesčiai tai, kai dalį savo uždirbtų pinigų atiduodame valstybei. Mokiniai diskutavo ir spėliojo, kiek mokesčių sumoka mūsų rajono ar Lietuvos didžiosios įmonės. Specialistės pateiktos surenkamos tikrosios mokesčių sumos nustebino mokinius.
Praktinėje dalyje VMI specialistė organizavo žaidimą ,,Pagalvių mūšis“, kurio tikslas – perduoti edukacinę žinutę apie mokesčių pinigų ,,judėjimą“. Mokiniams buvo išdalintos pagalvės, jas reikėjo mėtyti ir gaudyti pagal iš anksto pateiktas taisykles. Pagalvės – tai įsivaizduojami pinigai, kai pagalvė metama, tai pinigai išleidžiami, kai pagalvė pagaunama – gaunami pinigai. Mokiniams šis žaidimas sukėlė daug teigiamų emocijų, visi stengėsi savo glėbyje turėti kuo daugiau ryškiaspalvių pagalvėlių.
Netradicinė finansinio raštingumo pamoka „Ekonomika, kaip pagalvių mūšis“ mokiniams buvo naudinga, jie pagilino žinias ir suvokimą apie mokesčius bei jų reikalingumą.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė