Europos diena

Gegužės 9-ąją minima Europos diena – taikos ir vienybės diena. 1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Šumanas paskelbė suvienytos Europos idėją, kuri laikoma Europos Sąjungos pradžia.

Gegužės pirmoji savaitė Panevėžio r. Upytės Antano Belazaro pagrindinėje mokykloje buvo skirta šiai dienai paminėti. Pilietiškumo pamokoje, kurią vedė Panevėžio regiono Karo prievolės ir komplektavimo skyriaus vyr. seržantas Renaldas Stuknys, mokiniai sužinojo apie šalių narių tarpusavio bendradarbiavimą saugumo srityje. Mokyklos bendruomenės nariai savo žinias apie Europą, ES šalis, įstatymus, sąjungos tikslus ir misijas pasitikrino „Europos egzamine“. Pradinių klasių mokiniai piešė Europos sąjungos šalių vėliavas, kuriomis papuošė simbolinį stiprybės ir vienybės medį. Vyresniųjų klasių mokiniai nuotoliniame susitikime su Europos parlamento nariu Broniu Rope, diskutavo apie ES sprendimus, liečiančius kiekvieno iš mūsų kasdienybę. Į svečius atvykusi Europos parlamentaro Bronio Ropės padėjėja Jūratė Žilinskienė linkėjo būti aktyviais, atsakingais ir kuriančiais Europos sąjungą nariais.

Pilietiškumo ugdymas padeda mokiniams pasirengti gyvenimui ir būti aktyviais pilietinės bendruomenės nariais, skatina kritiškai mąstyti, domėtis Europos, šalies, regiono istorija.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė