Naujienos

Europos kalbų diena

Posted

Jau penkiolikti metai minima Europos kalbų diena. Šios šventės metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalboms.
Mūsų mokykloje ši diena minima vis kitaip. Šiemet vyresniųjų klasių mokiniai turėjo paruošti programėlę – pristatymą “ Europos tautų dainos, žaidimai, šokiai.“ 7–8 klasių mokiniai renginio pradžioje visiems priminė, kam skirta Europos kalbų diena ir kodėl ją minime. 5–10 klasių mokiniai parodė savo nuotaikingas programėles, o pradinių klasių mokiniai juos palaikė modami savo pasidarytomis įvairių tautų vėliavėlėmis.
„Nauja kalba – naujas gyvenimas. Jei moki tik vieną kalbą, gyveni tik kartą.“ (Kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem) – teigia čekų patarlė. Vadovaudamiesi šia patarle renginio pabaigoje linkėjome vieni kitiems išmokti kuo daugiau kalbų – juk tai raktas į sėkmę.

 Mokytoja Vida Ramoškienė