Naujienos

Europos kalbų diena

Posted

Rugsėjo 25 d. Upytės Antano Belazaro pagrindinėje mokykloje vyko Europos kalbų dienos renginys.
Šventės akcentas – išpieštos pristatomų valstybių vėliavos ant visų mokinių bei mokytojų skruostų. Atrodėme iš tiesų įspūdingai! Klasėje mokiniai pasiruošė skirtingų šalių trumpiems pristatymams. Nuskambėjus skambučiui visi susirinkome aktų salėje. 7 klasės mokinės Agnė Zalatorytė ir Laisvė Liaugminaitė papasakojo, nuo kada ir kodėl švenčiama Europos kalbų diena. Paskui mokiniai pristatė įvairių Europos valstybių vėliavas, išgirdome pasisveikinimus skirtingomis kalbomis, sužinojome, kokie tų šalių nacionaliniai gyvūnai, valgiai bei simboliai, kada valstybės susikūrė.
Prisilietimas prie skirtingos kalbos skatina mokinių pažinimą, daugiakalbystę, kviečia būti atviriems kitoms kultūroms, požiūriams, žmonėms. Kalbos atveria duris ir yra raktas į pasaulio platybes.

Mokytoja Sigita Šakienė