Gandrinės

Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus ugdytiniai kovo 23 dieną susirinko įstaigos kieme švęsti tradicinės lietuvių šventės – Gandrinių.
Vaikai su meninio ugdymo mokytoja Aldona Jankovskaja dainavo daineles apie pavasarį, su Gandriuku (mokytoja Inga Trigarcovienė) žaidė tradicinius lietuvių liaudies žaidimus „Gandrai, gandrai, ga ga ga“, „Garnys, garnys“, vienas per kitą pasakojo, kur šį pavasarį jau pastebėjo grįžusį gandrą, dalinosi žiniomis, ką dar žino apie šį paukštį, klausėsi mokytojos pasakojimo apie paukštelius. Vaikai išmėgino savo vikrumą žaisdami judriuosius žaidimus, o ikimokyklinio ugdymo skyriaus darbuotojas Nerijus Vigaudas įkėlė ,,Meškučių” grupės ugdytinio Ado tėčio sukaltą inkilėlį grįžusiems paukšteliams. Po linksmybių mažųjų gamtos mylėtojų laukė staigmena – Gandro vaišės.
Tradicinių švenčių renginiai tenkina ugdytinių saviraiškos poreikius, papildo ugdymo turinį, plečia ir stiprina įstaigos bendruomenės sąveiką. Renginių metu vaikai įgyja žinių, bendravimo patirties, patiria daug teigiamų emocijų.
Mokytoja Inga Trigarcovienė