Naujienos

Gedulo ir vilties diena

Gedulo ir vilties dieną, birželio 14-ąją, Upytės Antano Belazaro pagrindinėje mokykloje buvo minima 80 metų sukaktis nuo pirmųjų trėmimų 1941-aisiais. Tąkart,  per vieną savaitę, iš Lietuvos ištremta apie 17 500 vyrų, moterų, senolių, vaikų ir net kūdikių. Siekdami pagerbti žmonių, patyrusių tremties negandas ir praradimus, atminimą vaikai prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Gyvybės medis“.

Antros klasės mokiniai kūrė simbolinius Gyvybės medžius, ant jų rašė savo mintis, kurias skyrė tremtiniams. Parengta piešinių parodėlė papuošė mokyklą, visiems priminė tragiškus įvykius, okupaciją. Benediktas savo sukurtą Gyvybės medžio atviruką padovanojo tėčiui, gimusiam tremtyje.

Knygų parodėlė, pasakojimai, užrašyti prisiminimai apie Upytės krašto tremtinius mokyklos bibliotekoje sudomino visą mokyklos bendruomenę.

Istorijos mokytoja metodininkė Dalia Greviškienė