Naujienos

Geras draugas brangesnis už visas pasaulio gėrybes

Kartą Senovės graikų filosofas Aristotelis pasakė: „Draugystė – reikalingiausias gyvenime dalykas. Niekas nenorėtų gyventi be draugų, nors ir turėtų visas pasaulio gėrybes“. Gyvenimas be draugų neįsivaizduojamas. Vieni turi būrius draugų, kiti tik kelis, bet pačius geriausius.
Lapkričio 29 d. visame pasaulyje ir Upytės Antano Belazaro pagrindinėje mokykloje buvo minima Tarptautinė draugo diena. Šventės organizatoriai šeštos klasės mokiniai ir jų klasės vadovė Lina Misevičienė kvietė vaikus dalyvauti dėlionių, galvosūkių, iššūkių pertraukose. Mokiniai dėliojo dėliones, patarles apie draugystę, sprendė rebusus, kryžiažodžius, klausydami garsios muzikos bandė skaityti iš draugo lūpų ir atspėti jų sakomus žodžius. Tai vaikams sukėlė daug džiaugsmo ir juoko. Po pietų 5-7 klasių mokiniai dalyvavo draugiškose kvadrato, o vyresnieji – tinklinio varžybose.
Mokinius pasveikino ir atminimo dovanėles įteikė Europos parlamentaro Broniaus Ropės padėjėja Jūratė Žilinskienė, Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnas, vyresnysis specialistas Darius Petraitis. Mokyklos direktorė Jurgita Zalatorienė vaikams linkėjo būti draugiškais. Komandos pasipuošė medaliais. Kvadrato varžybų nugalėtojai džiaugėsi gavę bilietus į kino teatrą, tinklinio – kuponus į boulingą. Atminimo dovanėlės įteiktos ir aktyviausiems pertraukų akcijų dalyviams.
Džiaugiamės vaikų aktyvumu, noru dalyvauti ir svarbiausia, kad jie nepamiršta draugų, nes kaip škotų rašytojas Robert Louis Stevenson parašė „Draugas yra dovana, kurią pats sau įteiki“. Tad džiaukimės ir rūpinkimės savo draugais.
Socialinė pedagogė Lina Misevičienė