Naujienos

Geri darbai Žemei

Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos bendruomenė aktyviai dalyvavo Žemės mėnesio renginiuose.
Kasmet vykstančioje makulatūros rinkimo akcijoje buvo surinkta beveik 2 tonos nereikalingų popieriaus ir kartono gaminių, tinkamų perdirbti. Daugiausia surinkusios klasės buvo pakviestos į filmą „Mažasis princas“ kino centre „Garsas“, o 2 klasės mokinė Jogilė Abloževičiūtė už aktyvumą paskatinta prisiminimo dovanėle – knyga.
Dalyvauti elektros ir elektroninės įrangos atliekų rinkimo aplinkosauginiame projekte „Mes rūšiuojam“ pakvietėme visus Upytės gyventojus. Smagu, kad surinkome 980 kg šių atliekų, o už išrūšiuotas ir priduotas atliekas mokykla gaus taškus, kurie bus iškeisti į įvairias prekes ar paslaugas. Šių dviejų akcijų metu ne tik švarinome savo aplinką, bet ir mokėmės rūšiuoti.
Žemės mėnesio metu 5–10 klasių mokiniai dalyvavo eilėraščių kūrimo konkurse, o pradinių klasių mokiniai – piešinių konkurse „Nupieškime bundančią gamtą“. Geriausiais poetais išrinkti 8 klasės mokiniai Kornelija Vičiutė ir Lukas Tumelis, penktokės Agnė Zalatorytė, Akvilė Tamošiūnaitė ir Dovilė Sokaitė.
Balandžio 29 dieną mokykloje lankėsi Palangos insektariumo, vienintelio Lietuvoje specializuoto nariuotakojų zoologijos sodo, darbuotojas Edgaras Čepulkovskis, kuris papasakojo apie nariuotakojų gyvenimą. Apžiūrėję eksponatus – vorus, vabalus, gyvalazdes, maldininkus, tarakonus, šimtakojus, drąsiausieji galėjo palaikyti Madagaskaro šnypščiantįjį tarakoną, ropojantį iš rankų į rankas.
Tą pačią dieną 8–10 klasių mokiniai susitiko su Klaipėdos sveikatos centro lektoriumi Artūru Šiukšta, kuris skaitė paskaitą tema „Alkoholio iliuzija“. Paprastais žodžiais, suprantama kalba išaiškinęs alkoholio vartojimo pasekmes, lektorius sulaukė paauglių susidomėjimo.
Švari gamta ir sveikas gyvenimo būdas lemia žmogaus sveikatą – vieną svarbiausių žmogaus gerovės veiksnių.

Direktorė Jurgita Zalatorienė