Naujienos

Geriau pažinę, labiau mylėsime

Posted

Rugsėjo 22 dieną Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos vyresnių klasių mokiniai dalyvavo akademiniuose skaitymuose ,,Piliakalniai – istorinės atminties liudininkai“ Panevėžio kraštotyros muziejuje. Patyrinėję gamtininko Valerijono Straševičiaus, gimusio Augustavo kaime, esančio prie pat Upytės, drugelių kolekciją, įsiamžinome Irenos Onos Vilienės ir Gvido Vilio tautinių juostų parodos „Slėpiningieji raštai“ fone.
Vakare ant Upytės piliakalnio, Čičinsko kalnu vadinamo, vyko Baltų vienybės dienos minėjimas. Žmonės šoko, dainavo tol, kol nieko nebesimatė – laužo šviesa būrė į glaudų ratą, susirinkusieji giedojo himną, klausėsi ne tik lietuviškų sutartinių, bet ir latviškų dainų. Upytės seniūnijoje Tarnagalos kaime esantis piliakalnis yra vienas iš trijų Panevėžio rajone esančių piliakalnių. Žmonėms jis labiau žinomas savo legendomis, o ne rašytiniuose šaltiniuose minima ten stovėjusia pilimi, sunkiai įveikiama Livonijos kariuomenei. Piliakalnis mena didžią krašto praeitį, kurios neturime pamiršti.
Rugsėjo 23 dieną vyko amatininkų šventė ,,Linų dienos“ Upytės tradicinių amatų centre, rudens lygiadienis – derliaus pabaigtuvės, amatininkų turgus, raugo keramikos degimas, folklorinių ansamblių koncertai. Jaunimui, prie kurių prisijungė ir keletas suaugusiųjų, įdomiausia buvo kariauti vaidmenų žaidime „Saulės mūšis“. Išsiaiškinę jo svarbą Lietuvos istorijai, paėmę ginklus, išmokome savo vaidmenis, įvaldėme karybos taktiką ir kovojome. Manau visiems labai patiko, nes veiduose mačiau šypsenas.
2017-ieji Lietuvoje paskelbti Piliakalnių metais. Džiaugiamės, kad galėjome dalyvauti renginiuose, giliau pažinti Lietuvos istoriją ir gerai praleisti laiką.

9 klasės mokinė Ieva Zalatorytė