Naujienos

Gimtosios kalbos savaitė

Posted

Vasario 25 – kovo 1 dienomis Upytės Antano Belazaro pagrindinėje mokykloje vyko Gimtosios kalbos savaitė.

Vyresniųjų klasių mokiniai rašė diktantą, išbandė savo jėgas dailyraščio konkurse. Visus sudomino vykusi akcija „Kalbos šiukšlėms – NE“. Kalbos mokslo daktarai, atvykę į mokyklą, skatino atsikratyti kalbos šiukšlių, mylėti ir gerbti savo gimtąją kalbą. Baigiamasis renginys – viktorina „Moki žodį – žinai kelią“. Įdomios, verčiančios pasukti galvą, kartais ir nusišypsoti užduotys ne vienam priminė, kokia graži, turtinga mūsų kalba ir kad dar nemažai reikia pasimokyti ir pasisemti išminties.

Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad nugalėjo 5 ir 10 klasių mokiniai, tačiau galima pasidžiaugti visų mokinių pastangomis, nes visos klasės nedaug teatsiliko nuo lyderių.

          Lietuvių kalbos mokytoja Vida Ramoškienė