Naujienos

Į mokyklos bendruomenę įsisuko meilės gyvūnams virusas

Įsibėgėjus Šviečiamosios gyvulininkystės programos veikloms Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos mokiniai savo kasdienes veiklas ir keliones planuoja bei sieja su gyvūnais.
Šį kartą vaikai lankėsi aštuntos klasės mokinės Odetos Žitkevičiūtės ir jos tėvų ūkyje. Didžiąja savo laisvo laiko dalį Odeta skiria žirgams – fryzų veislės žirgui Bafi ir dviem airių tinkerių kumelėms – Šiaudei ir Venecijai.
Odeta pasakojo, kad fryzų veislės žirgai paplitę Europoje, juodos spalvos, aukšti (jų ūgis siekia 155-175 cm. aukščio), o karčiai ir uodega – truputį banguoti. Merginos žirgui Bafi – dveji metai, tokio amžiaus žirgais nejodinėjama, kol kas žirgas tik treniruojamas ir mankštinamas. Odeta sako, kad Bafi jos sielos draugas, vienas kitą jie supranta iš vieno žodžio ar net žvilgsnio.
Šiaudė ir Venecija – mama ir dukra. Tai airių tinkerių veislės žirgai – stiprūs, paklusnūs ir ypatingo grožio – vešliais karčiais ir plaukuotomis kojų galūnėmis. Šiaudė vienintelė ūkio kūmelė, kuria Odeta jodinėja. Ji protinga, kantri ir ypatingai rami, todėl visus savo svečius Odeta kelia ant šio žirgo ir pavedžioja po ganyklą. Tuo tarpu Venecija smalsiai apžiūrinėja kiekvieną svečią ir bėgioja paskui mamą.
Pajodinėjus ir nubalnojus žirgus, Odeta svečius kviečia į kiemą, eina į tvartą ir glėbyje atnešą gaidį, kuris, kaip ji pati sako jos užaugintas, todėl glaustosi prie jos ir nesiruošia palikti merginos glėbio. Tuo tarpu Odetos mama iš aptvaro neša vištytes ir įduoda kiekvienam vaikui ir rankas. Kiti savo delnuose džiaugiasi cypsinčiais viščiukais. Visą laiką mergaitės dėmesio reikalauja kiemo karalius – katinėlis Arčis. Nepaglostytas ir nepakalbintas nelieka pikčiurna šunelis Lordas, o Snaigė džiaugiasi panešiota ir pavėžinta paspirtuku.
Kiemas pilnas gyvybės. Visi Odetos mylimi, pakalbinti, paglostyti, visi pasitiki savo šeimininke ir džiaugiasi jos dėmesiu.
Šviečiamosios gyvulininkystės programa kasmet vis labiau įtraukia visą mokyklos bendruomenę, į jos veiklas įsitraukia šeimos nariai, draugai ir net kaimynystėje gyvenantys žmonės. Jaučiame, jog į mokyklos bendruomenę įsisuko meilės gyvūnams virusas.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė