Naujienos

Įdomios ir prasmingos veiklos

Upytės Antano Belazaro pagrindinė mokykla aktyviai įsitraukė į Europos sąjungos stuktūrinių fondų finansuojamo projekto „Kultūros pasas“ veiklas, kurios skirtos mokinių pažinimo įpročiams ugdyti ir jų patirčiai plėsti, teikiant atitinkamas kultūros ir meno paslaugas.  

Sausio 29 d. mokykloje lankėsi VšĮ Radviliškio r. amatininkų klubo „Trys karaliai“ atstovai ir pakvietė mokinius dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose „Marmuruok“ ir „Odinis knygos skirtukas“

Marmuravimo ant vandens edukacinio užsiėmimo metu mokiniai supažino su šios technikos ištakomis – ebru meno kilme ir istorija. Aptarė spalvų simboliką, jų reikšmę žmogui. Patys išbandė įvairias tapybos technikas bei elementus. Ant vandens liejo dažus, maišė spalvas, vėliau sukurtus piešinius perkėlė ant popieriaus. Iš marmuruoto popieriaus mokiniai pasigamino atvirukus.

Tuo metu kitų klasių mokiniai susipažino su odininko amatu, odos apdirbimo technologija, įrankiais ir odų rūšimis. Edukacinio užsiėmimo metu vaikai aiškinosi odos panaudojimo buityje galimybes, patys pasigamino odinį knygos skirtuką, papuoštą trispalve juostele.

Užsiėmimų metu mokiniai įgijo naujos patirties ir žinių, džiaugėsi sukurtais vienetiniais, unikaliais darbais.

                                           Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė