Naujienos

Iniciatyva „Pasakų iššūkis 2021“

Panevėžio r. Upytės Antano Belazaro pagrindinė mokykla nuo rugsėjo 21 d. prisijungė prie iniciatyvos „Pasakų iššūkis 2021“, kurio autorė ir organizatorė Akvilė Sadauskienė, partnerė Prienų švietimo pagalbos tarnyba. Ši graži idėja tęsis iki lapkričio 9 d. Iniciatyvos tikslas – skatinti žodinio kultūros paveldo – liaudies pasakos, kaip ugdymo ir ugdymosi kultūra priemonės, žinomumą, priminti jos svarbą šiuolaikinėje visuomenėje, didinant pagarbą protėvių paveldui ir kultūrų įvairovei. Tai vaikų ugdymas pasakomis. Iniciatyvos metu skaitomos liaudies pasakas, kalbama, diskutuojama, atliekamos įvairios užduotys.
Pasakos pasirenkamos savarankiškai arba iš pasakų rinktinės „Laimė“, kurią parengė ir sudarė Akvilė Sadauskienė. Spalio 19 d. su mokiniais skaitėme pasaką „Užburtas malūnas“ iš pasakų rinktinės „Laimė“. Perskaičius aptarėme, diskutavome ir aplankėme Linų muziejų (Stultiškių vėjo malūną). Malūne vaikus pasitiko muziejininkė Dalia Mikalauskienė, kuri papasakojo apie malūno istoriją, kuo ypatinga jo „kepurė“, kaip įsikūrė muziejus ir kt. Malūno viduje įsikuriame Linų muziejuje, mokiniai turėjo puikią edukaciją „Lino kelias“. Pirmame aukšte – įrankiai linams apdirbti, sėtuvė su būgnu. Čia galima specialiu įrankiu nubraukti linų galvutes, o paskui juos mintuvais suminti, brauktuve išvalyti spalius, sušukuoti įvairiomis šukomis. Muziejininkė parodė, kaip linai minami, brukami, šukuojami. Išbandyti linų apdorojimo procesą leido ir mokiniams. Po edukacijos vaikai apžiūrėjo muziejaus eksponatus. Labai nudžiugome išvydę malūno pirmame ir ketvirtame aukšte veikiančią mokinių piešinių parodą pasakų motyvais. Vaikai apžiūrėjo kiekvieną kūrinį ir bandė atpažinti kokios tai pasakos iliustracija.
Daug sužinoję ir išgirdę, grįžome į mokyklą, kurioje įspūdžiais pasidalinome su kitais mokiniais.
Socialinė pedagogė Lina Misevičienė