Naujienos

Išvyka į Kauną

Išvyka į Kauną

Gegužės 19 dienos rytas išaušo saulėtas ir labai lauktas – grupė Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos mokinių į mokyklą rinkosi be knygų, pasirengę kelionei. Gerai nusiteikę, pasiruošę kažką naujo išgirsti ir pamatyti, dairydamiesi pro autobuso langus ir gėrėdamiesi ryškia pavasario žaluma, pajudėjome Kauno link.
Atvykę į seniausią miesto istorinį objektą – Kauno pilį, kurią dauguma mokinių pamatė pirmą kartą, ant bokšto vėjarodės įžiūrėjome pastatymo metus – 1361-ieji. Istorinė ekspozicija ir pažintinis filmas apie 1362 m. kryžiuočių antpuolius supažindino su laikmečiu, kai pilis buvo svarbi miesto gynybos sistemos dalis. Požemyje, kur buvo laikomi kaliniai, pasisveikinome su riteriu ir nustebome, kai jis atsakė veiksmais – parodė, kaip mušinėti kamuolį, valdyti kardą, kuoką, budelio kirvį. Siaurais, suktais laiptais, prisilaikydami už virvių-turėklų, užlipome į kitus pilies aukštus, iš molio gaminome emblemą su pilies atvaizdu, kieme žaidėme viduramžių žaidimus.
Papietavę nuvykome į Lietuvos zoologijos sodą: aiškinomės tikslius gyvūnų pavadinimus, stebėjome jų elgseną. Vieni gyvūnai dėmesį traukė didumu, kiti – neįprastomis formomis, spalvomis. Ilgai negalėjome atitraukti akių nuo žalių, rudų, margų varlių, tupinčių medžių šakose. Išmaniaisiais telefonais mokiniai fotografavo įvairiaspalves žuvytes, smauglius, gyvates, paukščius, beždžiones ir kitus gyvūnus.
Grįždami namo dalinomės įspūdžiais ir džiaugėmės turininga kelione, kurioje daug sužinojome, išmokome, pamatėme.

Mokytoja Danguolė Maslauskienė