Naujienos

Išvyka į Lietuvos šiaurę

Lapkričio 24 dieną autobusas su linksmai nusiteikusiais mokiniais pasuko į Lietuvos šiaurę, Žiemgalos kraštą: Joniškį, Žagarę.
Aplankytos sinagogos, didžiausia šiame krašte bažnyčia, Lietuvos Nepriklausomybės 10-mečiui paminėti pastatytas Nepriklausomybės paminklas. Pasidžiaugėme, kad ir Upytėje turime savo Nepriklausomybės paminklą. Žagarės aura, kurią kuria Žvelgaičio piliakalnis, ozas, senoji bažnyčia su Barboros Žagarietės kripta, puodų namas, parkas, arklidės, miestelio autentiškos gatvelės, namai, menantys čia gyvenusius žydus, palieka neišdildomą įspūdį ir padeda pajusti vietos išskirtinumą. Smagiai pasijutome Joniškyje atradę Upytės vardu pavadintą gatvę, kepyklėlę. Saulės mūšio (1236 m.) vieta priminė aplankytų kraštų gyventojų narsias, pergalingas kovas su priešais.
Aplankę šiaurės Lietuvą ir 2015 metų Lietuvos kultūros sostinę Žagarę, pamatėme ir sužinojome daug naujo.

Mokytoja Dalia Greviškienė