Naujienos

Išvyka į Molainių žirgyną

Molainių žirgynas

Gegužės 30 dieną Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos antros ir trečios klasės mokiniai mokslo metus užbaigė apsilankydami Molainių žirgyne.

Žirgyno savininkė, trenerė Daiva Zavadskienė pasakojo, kad žirgas gali būti labai geras žmogaus draugas. Ji supažindino su septyniais ten esančiais žirgais: Fokusu, Fėja, Roja, Pelene, Lorentina, Atėne ir Grifu. Sužinojome, kad žirgus galima pradėti dresuoti tik nuo ketverių metų, o kiekvieno jų gimimo metai pradedami skaičiuoti nuo sausio 1 dienos. Dresavimas ir pasiruošimas varžyboms, pasak trenerės, prilygsta kariuomenei, nes prireikia ne tik drąsos, bet ir ištvermės, susikaupimo, ryžto. Laimėjus konkūro varžybas, žmogus gauna taurę, o žirgas – apvalų, šilkinėmis juostelėmis puoštą ženklą, su lipduku viduryje – rozetę. Šiame žirgyne daugiausiai apdovanojimų pelnė Atėnė.

Savininkė parodė, kaip paruošti žirgą jojimui – į rankas ėmėme šepečius ir šukavome jų kailiuką. Trenerė atnešė balną, uždėjo ant žirgo nugaros ir pritaisė kamanas – pakinktų dalį, kurią sudaro odiniai dirželiai, apjuosiantys žirgo galvą. Paėmusi žąslus paaiškino, kad jie dedami ant arklio apatinio žandikaulio bedančio krašto, spaudimu veikia jautriausias vietas ir taip, kamanų ir žąslų pagalba, gyvūnas yra valdomas. Kai žirgas buvo jau paruoštas, pirmasis ant jo sėdo drąsiausias mokinys Airidas. Paskui jojimo pamokas išbandė kiekvienas.

Daug sužinoję apie žirgus ir jų priežiūrą, pavaišinę atsivežta duonyte ir morkytėmis, padėkojome savininkei Daivai ir pilni gerų emocijų, grįžome į mokyklą.

 

Mokytoja Aušrinė Garuckienė