Naujienos

Išvyka į Panevėžio PGV

Balandžio 29 dieną grupė 8–10 klasių mokinių lankėsi Panevėžio priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje. Šios valdybos atstovė ryšiams su visuomene Vilma Vaiginytė suprantamai ir įdomiai papasakojo apie ugniagesio gelbėtojo profesiją. Pirmiausia apžiūrėjome automobilius, įrangą, ugniagesių aprangą. Įdomu buvo stebėti, kaip greitai iš antrojo aukšto į pirmąjį nusileidžia ugniagesiai, mokiniai galėjo išbandyti kvėpavimo aparatą. Sulaikę kvėpavimą klausėsi apie narų darbą. Taip pat įdomu buvo sužinoti, ką veikia ugniagesiai gelbėtojai laisvu laiku, kai nereikia vykti gesinti gaisrų ar gelbėti į nelaimę patekusių žmonių. Visi nustebo sužinoję, kad yra klasė, kurioje jie mokosi, gilina savo profesines žinias.

Mokiniai džiaugėsi įdomia ir naudinga ekskursija, nes jos metu ne tik susipažino, kaip dirba ir gyvena ugniagesiai, bet ir kur šios profesijos galima mokytis, ko reikia, kad būtų galima tapti ugniagesiu gelbėtoju. Kad ekskursija patiko, liudija mokinių atsiliepimai: „Man šis darbas pasirodė sunkus, reikalaujantis daug fizinės jėgos“(Benas), „Daug sužinojau, kilo noras tapti ugniagesiu gelbėtoju“(Laimonas), „Ekskursija tikrai naudinga, sužinojau, kaip iš tikrųjų dirba mūsų gelbėtojai, koks nelengvas jų darbas. Tikiu, kad šie vyrai gali išgelbėti daug gyvybių ir padėti nukentėjusiesiems“(Gabija).

Mokytoja Vida Ramoškienė

???????????????????  ??????????????????? ??????????????????? ??????????????????? ??????????????????? ??????????????????? ???????????????????