Naujienos

Kalba – įrankis pažinti kitas pasaulio šalis, susirasti naujų draugų

Nuo 2001-ųjų metų Europos Tarybos iniciatyva rugsėjo 26 dieną minima Europos kalbų diena, kurios tikslas papasakoti žmonėms apie kalbų mokymosi svarbą ir išskirti kalbas, kurių mokėjimas didintų daugiakalbystę ir tarpkultūrinį supratimą.
Šio tikslo vedini Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos mokytojai skatina vaikus domėtis kitomis Europos šalimis ir ypatingai jų kalba. Pradinių klasių mokiniai, padedami vyresniosios anglų kalbos mokytojos Oksanos Gražienės sukūrė pristatymus, kuriuose aprašė pasirinktas Europos šalis. Vyresniųjų klasių mokiniai su mokytojomis Daiva Piškoviene ir Odeta Žukauskiene papuošė mokyklos taką, kreidelėmis pieštomis, Europos šalių vėliavomis. Mokiniai pristatė Europos šalis, mokėsi pasisveikinti jų kalba.
Kalbų mokėjimas atveria naujas mokymosi galimybes, padeda lengviau pažinti kitas kultūras, skatina tarpusavio supratimą, bendravimą ir bendradarbiavimą. Net ir keli, kasdien išmokti, užsienio kalbos žodžiai suteikia galimybę surasti naujų draugų ir praplėsti akiratį.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė