Naujienos

Kalbos ugdymo rytmetys „Aš kalbu“

Gruodžio 12 d. ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Pelėdžiukų“ grupės ugdytinius  pakvietėme į kalbos ugdymo rytmetį „Aš kalbu“. ,,Kalba – tai miestas, kurio statybai kiekvienas žmogus, gyvendamas Žemėje atsineša savo akmenį. Nuo pat mažens turime skatinti ir pačius mažiausius Žemės gyventojus atsinešti bent po mažytį akmenėlį į kalbos miesto statybą. Vaiko kalba – ypatinga, tai raktas į jį supantį pasaulį,“ – tokiais poeto Ralfo Vordo Emersono žodžiais prasidėjo rytmetys.
Kalbos garsų tarimas – sudėtingas procesas, kuris ne visiems lengvai pavyksta ir kuriam dažnai reikia paruošiamojo darbo – mankštos pratimų. Tad ir mes nuotaikingai bei linksmai pašokdinome liežuvėlį. Juk vaikams žymiai smagiau mankštinti liežuvį, lūpas, kai pasiūlomi netradiciniai pratimai. Ugdytiniai deklamavo eilėraštį „Meilė kalbai“, mokėsi skirti akustiškai panašius garsus, atsakinėdami į klausimus aktyvino mąstymą, žaidė žaidimą „Pirkinių krepšelis“, klausėsi animuotos lietuviškos abėcėlės.
Vaikai patyrė daug teigiamų emocijų, o tai – sėkmės kelias į kūrybiškumą bei kalbinius gebėjimus.

Logopedė Danguolė Vigaudienė