Naujienos

Kalėdinė pasaka apie gerumą, drąsą ir meilę

Gruodžio 23 d. nutiko baisus dalykas, trigalvis pelių karalius užbūrė Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokinius ir pavertė juos žaislais. Susirūpinę ir su nerimu vaikai žiūrėjo animacinį filmuką „Spragtukas“, vildamiesi, kad juos kažkas išgelbės, jie atgis ir galės švęsti Kalėdas.
Skambant nuostabiai P. Čaikovskio muzikai, septynmetės Marijos akį patraukė mielas kareivukas – skirtas riešutams gliaudyti. Netrukus paaiškėja, jog jis yra užburtas princas. Kad atvirstų į žmogų, jis turi nugalėti trigalvį pelių karalių, o jį patį, net ir negražų, turi pamilti kilni mergaitė. Po dramatiškos kovos su pelėmis, Spragtukui ir Marijai pavyko išsklaidyti piktus burtus ir visi atgijo.
Laimingi, kad burtai išsisklaidė, vaikai ruošėsi kalėdinei šventei, gamino žaisliukus, jais papuošė eglutę, šoko, dainavo, deklamavo eilėraščius ir laukė Kalėdų Senelio. Žinoma, Kalėdų Senelis aplankė vaikus ir atnešė dovanų.
Ši klasikinė istorija pamokė, kad gerumas ir drąsa nugali visus sunkumus ir svarbiausia ne išorė, o vidus.
Mokytoja Rasa Sikarskienė