Naujienos

Kalėdų laukimas Upytės seniūnijoje

Posted

Gruodžio 1-ąją dieną Upytės seniūnijoje prasidėjo Kalėdų laukimo metas. Upytės tradicinių amatų centre atidaryta Lietuvos tautodailininkų sąjungos narės Alfredos Petrulienės tapybos darbų paroda ,,Laikmečio sūpuoklėse“. Amatų centre iki Trijų karalių įsikūrė Angelai. „Vieni tiki, kad jie yra, kiti – ne. Kai kurie mano, kad angelai turi sparnus. Kad ir kaip būtų, manau, kad žinojimas ar bent jau numanymas, jog yra tokia būtybė, suteikia papildomo pasitikėjimo savimi. Angelai keliauja po pasaulį, o svarbiausia, kad žmonėms jų labai reikia. Jie turi nešti žinią. Rengdama šią parodą norėjau, kad žmogus ir angelas rastų sąlytį per simbolinį ženklą“, – kalbėjo autorė susitikimo metu.
Upytės Antano Belazaro pagrindinė mokykla tą vakarą pakvipo kepiniais, kuriuos gamino Neformalaus vaikų švietimo programos Esu Etno nariai. Pačių pagamintu ,,Tinginiu“ moksleiviai vaišino visus, atėjusius į Kalėdų eglutės įžiebimo vakarą. Vakaras prasidėjo drauge su Pasvalio Gintaro Kutkausko teatro spektakliu pagal Brolių Grimų pasaką ,,Protuko pasaka“. Scenoje netrūko pasakiško reginio ir smagios nuotaikos, o salėje – gerų emocijų ir vaikų šypsenų. Kuomet septyni nykštukai nugalėjo blogąją pamotę ir išgelbėjo Snieguolę, atėjo laikas keliauti į Upytės miestelio centrą ir įžiebti Kalėdų eglę.
Pačiame miestelio centre pastatyta ir papuošta nuostabi žaliaskarė laukė vaikų, jų tėvelių, senelių, kad suspindėtų įvairiaspalvėmis lemputėmis. O vaikai laukė Kalėdų Senio. Ir jis atėjo. Atėjo, kad tartų stebuklingus žodžius nuo kurių įsižiebė Uptės seniūnijos centrinė Kalėdų eglė.
Upytės seniūnijos centrinės eglės šviesą Kalėdų Senis skubėjo nešti į Ėriškius, kur su nekantrumu Kalėdų laukimo pradžios laukė ir Ėriškių kaimo gyventojai. Į Ėriškių kultūros centrą atkeliavo ne tik Kalėdų Senis, bet ir šaunieji nykštukai, kurie papasakojo ,,Protuko pasaką“ ir Ėriškių vaikams. Jaukiomis švieselėmis suspindus Kalėdų eglutei, vaikai džiaugėsi saldžiomis Kalėdų Senio lauktuvėmis, kurias padėjo suruošti Ėriškių kaimo bendruomenė.
Upytės seniūnijoje prasidėjus Kalėdų laukimo metui vyksta įvairios kūrybinės dirbtuvės, kuriose gaminame Advento vainikus, Kalėdų eglutės žaisliukus, sveikinimo atvirukus vienišiems, Kalėdų šventės puošmenas, veriame sodus. Būdami drauge, kūrybinėse dirbtuvėse, tikime, kad būdami drauge Advento laike ir ruošdamiesi Kalėdoms, sukursime savo šeimoms tikrai šventišką ir prasmingą didžiausią metų šventę.

Upytės tradicinių amatų centro vadovė Aušra Sidorovienė