Šimtas lietuviškų pasakų

Gruodžio 22 dieną Upytės Antano Belazaro pagrindinėje mokykloje vyko Kalėdinis
karnavalas „Šimtas lietuviškų pasakų“, skirtas saviraiškai ir kūrybiškumo ugdymui.
Kasmet vykstantis Kalėdinis karnavalas sutelkė mokyklos bendruomenę bendram
darbui – mokiniai, mokytojai, tėveliai kūrė scenarijus vaidinimams, gamino kaukes, interpretavo
pasakas, stengėsi perteikti visų laikų bendražmogiškas vertybes ir šių dienų realijas. Prie arbatos puodelio pasikalbėję apie praeinančius metus, mokiniai dūzgė repeticijose, mokytojai dėliojo paskutinius renginio akcentus.
Skambanti muzika šventės dalyvius sukvietė prie mišku kvepiančios, spalvotomis švieselėmis blyksinčios žaliaskarės. Pradėjus sekti pasaką po sceną bėgiojo ožiukai, lapės, vilkai,
meškos, ganėsi vis nepriėdanti ožka, katinėlis vadavo gaidį giedorėlį. Pasigirdus beldimui abejonių neliko – atėjo vaikams dovanų atnešantis, suaugusiems tikėjimą stebuklu suteikiantis Kalėdų senelis, kuris po nuotaikingo mergaičių šokio pats panoro pasukti ratelius. Pasilinksminęs atrišo maišelį, uždavė po keletą klausimų ir visus apdovanojo. Atsisveikinę su seneliu, pradinių klasių mokiniai nuskubėjo į klases pasidžiaugti staigmenomis – žaidimais aktyvioms pertraukoms. Penktos klasės „ožiukai“ švenčių nuotaika dalinosi su Upytės senjorais – dovanojo jiems kalėdinius žaisliukus, saldumynus ir šiltus linkėjimus. Pradžiuginę aplankytus žmones linksmi vaikai išsiskirstė žiemos atostogų.
Kalėdinis karnavalas baigėsi, tačiau kartu išgyventos džiugios akimirkos išliks, įkvėps ir stiprins tikėjimą geresniu pasauliu.

Mokyklos direktorė Jurgita Zalatorienė