Naujienos

Kas yra Tėvynė?

Posted

Upytės tradicinių amatų centre spalio 12 dieną vyko susitikimas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui ir piliakalnių metams paminėti.
Archeologai Alfreda Petrulienė, Dovilas Petrulis, VDU dėstytoja prof. Irena Buckley, dr. Giedrius Janauskas, VDU kūrybinė grupė Declamationes, Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos maironiečiai, neformaliojo švietimo būrelio „Esu Etno“ nariai ir kiti istorija besidomintys žmonės bandė atsakyti į klausimą: kas yra Tėvynė?
Eilės apie tautos didvyrius, pritariant kanklėms, Ūdrio arija iš operos „Pilėnai“, diskusija apie medinių gynybinių pilių gyvavimą Lietuvoje XIII–XV a., tame tarpe ir apie Upytės piliakalnio praeitį, kurstė patriotinius jausmus. Susirinkusieji kalbėjo apie labai seną ir turtingą lietuvių kalbą, jos tarmes, dalijosi mintimis apie tai, kas jiems yra Tėvynė. Grupelė mokinių, klausydami pokalbių, užmesdami akį į rodomas istorines nuotraukas, gamino atvirukus.
Renginys, kuriame buvo ieškoma tautos savasties ženklų, augino kiekvienos tautos gyvybinės jėgos – tautiškumo medį.

Direktorė Jurgita Zalatorienė