Kaziuko mugė

Kovo 4-tą dieną Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriuje šurmuliavo nuotaikinga Kaziuko mugė.
Vaikai su tėveliais ir auklėtojomis šventei ruošėsi iš anksto, todėl šventinį rytmetį stalus nuklojo įmantriausiais darbeliais ir skanėstais. Skambant liaudiškai muzikai, sugužėjome į salę. Prie stilizuotos kaimiškos medinės tvoros, papuoštos darbščių amato meistrų megztomis vilnonėmis pirštinėmis, kojinėmis, moliniais ąsočiais, pintinėmis, mediniais šaukštais ir kitais rankdarbiais, jaukiai susėdo vaikai, jų tėveliai, seneliai, tetos, dėdės, pedagogai ir darbuotojai. Į šventę atvyko Upytės seniūnijos seniūnas Giedrius Koženiauskas, seniūno pavaduotoja Laima Šaknienė, Upytės tradicinių amatų centro vadovė Aušra Sidorovienė ir keramikos meistras Romas Galiauskas.
Šventės metu, siekdami padėti vaikams išsaugoti ir gilinti ryšį su gimtuoju kraštu, puoselėti tautinės kultūros tradicijas, papročius, skatinome mažuosius šokti, dainuoti, pritarti barškučiais liaudiškai polkai, aptarti Kaziuko mugės prasmę.
Upytės tradicinių amatų centro vadovė Aušra Sidorovienė vaikams paaiškino, kodėl Kaziuko mugė prasidėjo Vilniuje ir šie susibūrimai tokie svarbūs lietuvio amatininko gyvenime.
Keramikos meistras Romas Galiauskas papasakojo apie puodžiaus amatą, leido apžiūrėti atsineštą molio gabalą ir stakles, skirtas puodams žiesti. Kai darbščiose meistro rankose ėmė kilti grakšti puodynėlė, vaikai trumpam nuščiuvo, tačiau vėliau klausimams nebuvo galo…
Po šventės salėje, vaikai ir svečiai išskubėjo į ,,Kaziuko turgų‘‘, kuriame gėrėjomės „amatininkų“ išmone ir darbštumu, ragavome skanėstus ir gaivinomės „Kaziuko“ gira.
Džiaugiamės, kad ši mugė – tikriausias pavasario pranašas – lavina ugdytinių kūrybiškumą, meninį-estetinį suvokimą, puoselėja liaudiškas tradicijas, suburia ir suartina, dovanoja nuoširdaus bendravimo dovaną.

Ikimokyklinio ugdymo skyriaus vedėja Rūta Zalatorienė