Naujienos

Kelionės praturtina ir suartina

Birželio 4 dieną Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos 5–10 klasių mokiniai aplankė nedidelį, bet labai vaizdingą, viduramžių pilimis, bažnyčiomis ir parkais garsėjantį Latvijos miestelį – Siguldą.
Apžiūrėję pirmąją Baltijos šalyse Siguldos bobslėjaus ir rogučių trasą, ekskursijos dalyviai aplankė Siguldos lazdų parką – jų buvo pristatyta pievelėse, šaligatvių pakraščiuose, suvenyrų parduotuvėse. Stabtelėję prie akmeninių vartų, už kurių matėsi XIX a. pastatyta Siguldos pilis ir senosios viduramžių pilies griuvėsiai, visi skubėjo prie Gutmanio olos, kuri nustebino savo dydžiu ir ant sienų išlikusiais XVII a. užrašais. Vaikai sužinojo, kad tai senovės kulto vieta, didžiausia Baltijos šalyse ola, susiformavusi prieš 10 000 metų poledynmečio vandenims išplovus smiltainio skardį. Aplankę medinę liuteronų bažnyčią, ekskursiją baigė muziejuje, įsikūrusiame Turaidos pilyje. Ši viduramžius menanti pilis buvo galinga tvirtovė su gynybiniais bokštais ir gyvenamaisiais apartamentais. Ekskursijos pabaigoje vaikai išbandė įvairias aktyvias veiklas poilsio parke ir aplankė Baltijos jūrą.
Kelionėje mokiniai susipažino su Latvijos miesteliu Sigulda, jos istorinėmis ir gamtinėmis vertybėmis, patyrė daug smagių akimirkų bendraamžių būryje.
Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos informacija